ZABAWA I RUCH

ZABAWA I RUCH


Labradory to psy potrzebujące ruchu, powinien to jednak być ruch bez zbytnich, jednostronnych obciążeń. Poza bieganiem po ogrodzie wskazane są niezbyt forsowne, systematyczne spacery. Pamiętajmy, zwłaszcza w upalne dni, że pies nie nosi obuwia…;). Prowadzenie go po rozgrzanym asfalcie, czy chodniku może zakończyć się poparzeniem łap. Idąc na dłuższy spacer zabierzmy ze sobą wodę. Sprawdza się specjalna butelka ze składanym pojemnikiem do picia (również w czasie podróży samochodem).

Psy tej rasy uwielbiają pływanie, które wspaniale „rzeźbi” ich sylwetkę. Starajmy się więc umożliwić naszemu ulubieńcowi realizację jego pasji…;)
Szczenięta labradora nie powinny zbytnio szaleć ani z dziećmi, ani z innymi psami. Jeśli tak się dzieje, skierujmy zabawę na spokojniejsze tory, a jeśli się nie udaje, przerwijmy. Szczenię powinno dawkować sobie ruch samo, nie można „nakręcać go”, wymuszać na nim długiego aportowania, biegania za rowerem.  Labradory są psami ciężkimi i w okresie wzrostu, gdy masa szczenięcia jest duża, a jego kości i stawy jeszcze słabe, może dojść do urazów. Mikrourazy z dzieciństwa mogą ujawnić się potem u dorosłego psa jako dysplazje, zwyrodnienia chrząstki stawowej i kulawizny. Najbardziej niebezpieczne są skoki w dół, które bardzo nadwerężają stawy łokciowe i barkowe. Uważajmy więc podczas chodzenia po schodach.

0 komentarze:

Prześlij komentarz